Tvorba sôch z plastu alebo odpadového materiálu vek: od 6 do 14 rokov

 

Postavme si zvieratá, sochy z recyklovaného materiálu alebo odpadového materiálu.

Určite raz si chcel mať svojho dinosaura a teraz nastala tvoja chvíľa, že sa ti to  splní. Aj keď si to možno nevšímame, všade okolo nás sa nachádzajú rôzne prázdne pet fľaše. Tieto pet fľaše budú naším stavebným materiálom, vďaka nemu si môžeme vytvoriť rôzne sochy, zvieratá, a dokonca aj postavy. Veď  fantázii sa medze nekladú. Aby veľký dinosaurus mohol stáť, potrebuje mať svoju vlastnú kostru, na to nám poslúžia rôzne umelé tyče, palice, konáre, takého materiálu je okolo nás veľa. Telo si vytvoríme z pet fliaš, igelitu, starých kartónových krabíc.

Ak sa chceš realizovať a postaviť si svojho dinosaura a nielen to, prihlás sa, možno sa ti splní tvoj sen......

 

Graffiti a Street art  vek: od 12 do 14 rokov

 

Možno si ani nevedel, ale Graffiti a Street art majú toho veľmi veľa spoločného.

Asi vieš, čo sú Graffiti a ak nie, tak sa jedná o prezentovanie osoby, umelca, ten sa snaží pomocou malieb vyjadriť svoj názor, svoju myšlienku.

Môže sa začať jednoduchým písmom, môžeš si vytvoriť svoj tag alebo svoju vlastnú skupinu. Za graffiti môžeme považovať aj rôzne nápisy alebo reklamné logá a slogany, ak sú namaľované sprejmi alebo podobnou technikou. Za  graffiti  však nemôžeme považovať všetko, čo je namaľované sprejom. Sú to aj o umelecké diela, pestrofarebné maľby, v niektorých prípadoch už aj 3D maľba.

Street art vznikol z graffiti umenia, jedná sa už o viac prepracované maľby, ale nie je to vždy podmienkou. Niektoré veci vznikajú pomocou rôznych šablón, môžu sa použiť aj materiály, ktoré nám budú vystupovať z plochy. Sú to aj veľkoplošné maľby, je to aj spôsob života ľudí, ktorí žijú v komunite. Sú to aj rôzne videoprojekcie, mozaikové maľby, ale aj dizajnové stvárnenie plochy.