Leto 2018

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

 

LETO  S  KAMARÁTOM

 

V Centre voľného času Kamarát spoločne s nami tohtoročné leto strávilo  180 detí. Zúčastnili sa na našich 7  letných táboroch. V každom z nich sme pre ne pripravili zaujímavý a atraktívny prázdninový program a skutočne si bolo z čoho vybrať.

  Začiatok júla patril „Martinskej letnej detskej univerzite“. Program  už jej 6. ročníka  "Oheň, voda, vzduch, zem a ľudský živel" bol aj tento rok organizovaný v spolupráci s Jesseniovou  lekárskou fakultou UK v Martine a Gymnáziom V. P. Tótha. Zaujímavé prednášky a workshopy deti tento rok absolvovali vďaka  Regionálnemu  úradu verejného zdravotníctva v Martine , Hasičskému a  záchrannému zboru v Martine  , Nadácii Turčianskej vodárenskej spoločnosti, Aeroklubu Martin- letisko Tomčany, obci Necpaly, Botanickej záhrade UK- pracovisko  Blatnica,  MAURIC s.r.o. , výtvarnému ateliéru VaNA  a mobilnému  planetáriu . Počas celého týždňa malo 60 účastníkov univerzity možnosť stretnúť zaujímavých ľudí ,  zoznámiť sa s prácou odborníkov- hasičov, hygienikov, horských záchranárov a mnohé veci si mohli aj vyskúšať. Navštívili sme  zaujímavé miesta, napríklad Necpalský prameň, letisko v Tomčanoch a získali veľa nových zážitkov a vedomostí. Po slávnostnej promócii si absolventi MLDU so sebou odnášali diplom bakalárčeka, magisterčeka, doktorčeka, docentíčka alebo profesorčeka MLDU / v závislosti od toho, koľko krát univerzitu už absolvovali/ .

   Ďalší letné týždne boli určené hlavne pre deti, ktoré majú blízko k športu, pohybovým aktivitám a uprednostňujú pohyb na čerstvom vzduchu. "Leto v sedle " mali možnosť deti stráviť v areáli Klubu priateľov koní v Diakovej a počas programu tábora "BeFit"  okrem rôznych pohybových aktivít v CVČ účastníci tábora  absolvovali aj výlet na Donovaly, do Gaderskej doliny,  vyskúšali sa jazdu na motokárach a zahrali Laser game. Určite zaujímavým zážitkom pre účastníkov nášho tábora " neZMYSLY" bol výlet do Starého Smokovca a magickej Tricklandie. Aj týždeň, ktorí s nami prežili deti v tábore " Stop letnej nude" bol plný dobrodružstiev. Spomenieme aspoň plavbu na pltiach po Váhu  a návštevu lanového parku Tarzanie .  Deti zo sociálne znevýhodneného prostredia strávili v Kamaráte týždeň s podporou mesta Martin. V tábore s názvom "Mám nápad" sa naučili veľa nových vecí, získali nové praktické zručnosti a nechýbali ani tvorivé dielne, súťaže, hry a výlety.  No a v poslednom tábore  tohto leta deti spoločne  s nami objavovali " Poklady turčianskych obcí".